;

STOLARZ – TRADYCYJNY ZAWÓD

STOLARZ – TRADYCYJNY ZAWÓD

          Stolarz to rzemieślnik, który wykonuje z drewna meble lub elementy potrzebne w budownictwie i wykończeniu wnętrz. Ten zawód rzemieślniczy ma długą tradycję. Pierwszy cech stolarski założono pod koniec XV wieku w Krakowie. Stolarz jest pracownikiem, który wykonuje i konserwuje przedmioty drewniane lub drewnopodobne takie jak: meble (w budynkach mieszkalnych, w halach produkcyjnych, w magazynach, w obiektach handlowo-usługowych), meble artystyczne, elementy stolarki budowlanej, skrzynie, instrumenty muzyczne, ramy, wyroby dekoracyjne itp.

          Gmina Twardogóra to zagłębie stolarstwa. Popularność tego zawodu wynikła tu m.in. z dostępności materiałów. W okolicy jest dużo lasów a w związku z tym również tartaków i firm oferujących materiały drewniane. Mieści sie tutaj kilka większych firm meblowych oraz wiele małych, rodzinnych zakładów stolarskich.

Firma nasza pielęgnuje tradycyjne wzorce, zachowując potencjał gospodarczy regionu.

        Naszą misją jest produkcja wyrobów stolarskich o najwyższej jakości i precyzji wykonania – aby w pełni sprostać oczekiwaniom i planom aranżacyjnym Klienta. Nieustannie doskonalimy nasze umiejętności i rozwijamy technologie, w szczególności po to, aby dbać o region Doliny Baryczy, który jest szczególny pod względem przyrodniczym i turystycznym. Działamy w zgodzie z zasadą zrównoważonego rozwoju, tzn., że rozwijamy nasze przedsiębiorstwo nie szkodząc środowisku. Zachęcamy do wyboru naszej oferty!

Zapraszamy do odwiedzenia Doliny Baryczy oraz zapoznania się z atrakcjami tego regionu. Zobacz atrakcje klikając w poniższe logo.